Sanacija kapilarne vlage s popravilom hidroizolacije
Najbolj očitni znaki slabe hidroizolacije stavbe so vlažni prostori in zidovi, pojav plesni in izločanje solitra na zidovih.
Če je vlaga zelo vztrajna in močna, se izvaja sanacijo neučinkovite hidroizolacije s popravilom oz. zamenjavo celotne zunanje ali notranje hidroizolacije.
Postopek obnove stare hidroizolacije z odkopom
Potreben je odkop podzemnega dela sten, ki se konča s spodnjim nivojem temeljev.
Stara hidroizolacija se odstrani, stene pa se sperejo z visokotlačnim čistilnikom. Stene ali tla je potrebno izravnati s cementno malto, opečne zidove pa grobo ometati in zagladiti.
Površina za polaganje hidroizolacijskih trakov mora biti trdna, gladka in čista. Na tako podlago najprej nanesemo hladni bitumenski premaz.
Bitumenske trakove varimo tako, da s plamenom segrevamo njihovo površino, jih hkrati odvijamo in s tem prilepimo na podlago.
Z varjenjem bitumenskega traku na podlago lahko pričnemo, ko je
hladni bitumenski premaz povsem suh.
Preklop trakov v vzdolžni in prečni smeri mora biti 10 cm. Če pa polagamo hidroizolacijo v dveh ali treh slojih, je zamik trakov polovico širine traku.
Posebna pozornost mora biti namenjena obdelavi prebojev ter dilatacij objekta, kjer se uporabijo dilatacijskimi trakovi z gubo.
Po zamenjavi hidroizolacije se izvede v nivoju temelja še drenaža, s katero omogočimo prost pretok podtalnici okoli objekta.
Pri tem se uporabi drenažna cev ter različne granulacije gramoza. Drenažno cev odvedemo do ponikovalnice.
Položena hidroizolacija se pred zasutjem zaščiti pred poškodbami ter zasuje z drenažnim materialom.
Po sanaciji hidroizolacije
Stene lahko po sanaciji z injektiranjem z notranje strani bistveno hitreje izsušimo s postopkom pospešenega izsuševanja z izolacijskimi ploščami Promatect MC PLUS, hkrati pa z njimi dobimo tudi lep izgled stene in dodatno toplotno izolacijo.
|